Антъни Дейвис, Лейкърс преодоляха трипъл-дабъл на Лука Дончич, за да победят Маверикс, 127-110
AP News | 2024-01-18 | 06:24:49

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Антъни Дейвис завърши с асистенция без трипъл-дабъл, Д'Анджело Ръсел вкара 29 точки и Лос Анджелис Лейкърс преодоля трипъл-дабъла на Лука Дончич, за да победи Далас Маверикс със 127-110 в сряда вечер.

Завърнал се след като пропусна три мача поради изкълчен десен глезен, Дончич имаше 33 точки, 13 борби и 10 асистенции за 33 минути за седмия си трипъл-дабъл за сезона и общо 63-ти.

Дейвис отбеляза 28 точки при стрелба 12 от 17 и добави 12 борби и девет асистенции за 33 минути. Ръсел поведе Лейкърс в отбелязването на гол за седми път този сезон и имаше пет тройки.

Леброн Джеймс добави 25 точки, осем борби и осем асистенции, за да помогне на Лейкърс да спечелят за четвърти път в шест мача.

Лос Анджелис, който изравни своя рекорд от 21-21, стреля 53,8% от игра (49 за 91) и имаше 12 тройки. Освен това имаше предимство от 32-7 в точките за бърз пробив.

Дерек Лайвли II добави 16 точки и 11 борби за Маверикс, които паднаха до 5-4 през януари.

Лейкърс имаха преднина от 55-53 на полувремето, преди да поемат контрола през третата четвърт. Лос Анджелис водеше с 62-59 две минути след началото на четвъртината, преди да продължи с 27-8 през следващите пет минути, когато Ръсел вкара 10 точки.

Най-голямата преднина на Лейкърс беше 24 точки в четвъртата част четвърт.

Маверикс: в Голдън Стейт в петък вечер.

Лейкърс: приемат Бруклин в петък вечер.